Resortowe dziecko: nepotyzm w serialu „Sherlock”

Sherlock z rodzicami

Sherlock z ojcem (transseksualnym kierowcą Józefa Różańskiego, Żydem, alkoholikiem i nieskutecznym onanistą) i matką (stalinowską prokurator w latach 1974-80 w hrabstwie Norfolk)

Trzecia seria „Sherlocka” została już w całości wyemitowana. Nie zdradzając szczegółów akcji, warto przyjrzeć się kumoterstwu, kolesiostwu i nepotyzmowi, które toczą jak rak korupcji tkankę serialu wyprodukowanego przez mieniącą się niegdyś wzorem niezależności telewizję BBC. Dzięki wysiłkowi dziesiątek niepokornych dziennikarzy, udało się odnaleźć informacje na ten temat. Aby utrudnić śledztwo, zostały one ukryte w anglojęzycznej wersji Wikipedii. Po wielu godzinach pracy z Google Translatorem zdołaliśmy jednak odtworzyć agenturalne powiązania pomiędzy głównymi bohaterami skandalu – największego od czasu afery Profumo.

Trzy fakty that will blow your mind:

  1. Rodzice Sherlocka, którzy pojawiają się w 1. odcinku trzeciej serii, to prawdziwi rodzice Benedicta Cumberbatcha: Timoty Carlton oraz Wanda Ventham.
  2. Pani Hudson grana jest przez Unę Stubbs, która jest… wieloletnią znajomą matki Benedicta Cumberbatcha. Tego ostatniego zna od 4 roku życia (zapewne chodzi o 4 rok jego życia, próbujemy to ustalić przez tajnych wysłanników, aktualnie przebywających w drodze do biblioteki dyponującej lepszym słownikiem).
  3. W roli żony granego przez Martina Freemana dr. Watsona, Mary, występuje Amanda Abbington, w realnym świecie… partnerka Martina Freemana.

Jeśli dodamy do tego znany od lat fakt, że producent i współtwórca serialu, Mark Gatiss, obsadził samego siebie w roli Mycrofta Holmesa, a Cumberbatch i Freeman wystąpili razem w „Hobbicie”, szaro-czerwona sieć objawia nam się w całej swojej pajęczej krasie. W najbliższym czasie skierowany zostanie list protestacyjny do premiera Davida Camerona, papieża Franciszka, dalaj-lamy i patriarchy Moskwy i Wszechrusi. Zbierajcie podpisy: w gminnych domach kultury, w kościele, w kolejce do urologa i podczas miesięcznicy smoleńskiej. Trzeba ujawnić tę zbrodniczą intrygę !!11!1!1!!!